ВИ СТЕ ОВДЕ » Догађања » Нови изглед излога Библиотеке – Интроспектива Ане Ђорђевић

Нови изглед излога Библиотеке – Интроспектива Ане Ђорђевић

Наредних месец дана излог Народне библиотеке „Свети Сава“ красе уметничке слике наше суграђанке Ане Ђорђевић.
Академски сликар и ликовни педагог, Ана Ђорђевић, рођена је 4. августа 1974. године у Аранђеловцу. Сликарством се бави осамнаест година. Била је стипендиста шпанског Министарства просвете. Своје радове излаже у земљи и широм Европе. До сада је имала десет самосталних изложби у Србији, Немачкој, Шпанији, Белгији и велики број заједничких. Једна од важнијих изложби јесте изложба у Европском парламенту у Бриселу. Учесник је бројних сликарских колонија у земљи и иностранству. У Гранади је три пута ушла у ужи избор за престижну Награду Алонсо Кану. Живи и ради у Србији и Шпанији.
Од 20. маја 2013. године, део њеног стваралаштва краси Излог библиотеке „Свети Сава“. Интроспектива Ане Ђорђевић је својеврстан „поглед у себе“. Слике у Излогу библиотеке везане су за лична, унутрашња стања аутора, са циљем да се свако на неки начин у њима препозна. На тај начин, уметност испуњава своју улогу да буде универзална и буде повезујући елемент људских емоција.

Коментари нису дозвољени.

Не можете оставити коментар.